Chorwacja jest coraz bardziej doceniana przez turystów – chętnie wybieramy się tu na wakacje, gdyż jest nieco taniej niż np. we Włoszech, a pogoda sprzyja! Malownicze miejsca i pełne zabytków miasteczka gwarantują zaś wspaniały urlop!

5 uroczych miejsc, które musisz zobaczyć w Chorwacji

Chorwacja nie jest ogromna, a mimo to kryje w sobie wiele wyjątkowo malowniczych i interesujących miejsc – miast, zatoczek, plaż, gór, parków, jezior, wodospadów itd. Z setek miejsc trudno wybrać tę 5 najlepszych – polecamy Wam wybrane atrakcje, ale to jedynie początek długiej listy chorwackich atrakcji! Sprawdź, co warto zobaczyć.

Są takie miejsca, które musisz zobaczyć podczas pierwszej wyprawy – inne zawsze zdążysz ujrzeć za rok czy dwa, w kolejne wakacje. Chorwacja jest tak różnorodna, że z powodzeniem wystarczy atrakcji na kilka urlopów. Można wybierać spośród wycieczek górskich, plażowania, zwiedzania, podążania śladem listy UNESCO, wypraw krajoznawczych dla miłośników przyrody.

Park Narodowy Jezior Plitwickich
malownicze miejsce o wyjątkowym uroku musi trafić na listę TOP 5! To aż 16 jezior i 90 wodospadów! Polecamy wybrać się tu wiosną lub jesienią, gdy park mieni się tysiącem barw!

Korčula
wyspa piaszczystych plaż, win i kąpieli. Pamiętaj jednak, że nie ma tu piasku, ale ich dzikość nadaje im takiego uroku, że warto się tu wybrać! Sama wyspa jest jedną z najpiękniejszych w Chorwacji!

Split
Split stanowi pod względem wielkości drugie miasto w Chorwacji. Jest też jednym z najpopularniejszych, a to za sprawą ogromnego pałacu cesarza Dioklecjana. To jedna z największych atrakcji turystycznych całej Chorwacji. Cesarz wymarzył sobie pałac w tym miejscu ze względu na niezwykłe warunki klimatyczne – tu zawsze jest pełno słońca!

Dubrownik
Perła Dalmacji to kolejna z najważniejszych atrakcji nad Adriatykiem – miasto wspaniałe, przepiękne i malownicze! Nie brakuje tu wspaniałych zabytków, na Starówce panuje zaś wspaniała atmosfera, a w restauracjach zjecie pyszne mule. Spacerując po Dubrowniku, można odnieść wrażenie, że cofnęliśmy się w czasie. Warto zobaczyć miasto także z góry, ze wzgórza Srd. Widok na Starówkę zapamiętuje się na długo!

Pula
Polscy turyści najbliżej mają jednak Istrię – w tym regionie warto zajrzeć do Puli, największego miasta na półwyspie i najstarszego miasta wschodniego Adriatyku. Miłośnicy średniowiecznych starówek będą zachwyceni!
(KK)