Chorwacja cieszy się dużą popularnością wśród polskich turystów m.in. ze względu na różnorodność atrakcji i krajobrazu – radzimy jednak wybrać się na wyjątkowo malownicze wyspy.

Chorwacja – piękny kraj o jeszcze piękniejszych wyspach

Podobno im dalej w Chorwację, tym piękniej. Są co prawda zwolennicy Istrii, ale to przede wszystkim Dalmacja kusi cudownym wybrzeżem i starymi miastami. Słynny Dubrownik uważany jest zaś za perłę Dalmacji. Warto wybrać się także na chorwackie wyspy i połączyć zwiedzanie najsłynniejszego regionu z relaksem na Korčuli, Krku, Braću, Pagu czy Hvarze.

Nie każdy wie, że Chorwacja bywa określana jako kraj tysiąca wysp – liczy ich mianowicie aż 1244. Można tu podróżować niemal w nieskończoność! Na 1777 km wybrzeża Adriatyku jest 47 zamieszkanych i aż 652 niezamieszkane wyspy, 78 grzbietów morskich i 389 skał. Wybór jednej z wysp nie jest łatwy, ale można wybrać się na tygodniowe wakacje na jedną, a potem przepłynąć promem na drugą.

To prawdziwy raj dla żeglarzy, podróżników i miłośników sportów wodnych, ale także turystów. Nie można się tu nudzić – po dniu plażowania warto wyruszyć na zwiedzanie malowniczej wyspy, odkryć urocze zatoczki, wybrać się w rejs, na targ po świeże owoce morza, a potem przepłynąć na kolejną...

Zachęcamy do zwiedzania, gdyż każda wyspa jest inna, ma inny koloryt, inne krajobrazy, swoją historię, tradycję. Pierwszy raz nad Adriatykiem sprawi, że zechcecie tu wrócić – Chorwacja jest nie tylko piękna, ale też fascynująca.