Jeśli chcielibyście wybrać się po raz pierwszy do Chorwacji na wyspę, warto pomyśleć o Krku. Jest tu wiele miast o niepowtarzalnym uroku, a ponadto znajduje się ona najbliżej lądu.

Chorwacka wyspa Krk - Najbliżej lądu

Zwiedzanie czy relaks? Tu nie musisz wybierać, gdyż wszędzie jest stosunkowo blisko. Największa wyspa na Adriatyku połączona jest mianowicie ze stałym lądem mostem. Można wybrać pobyt w mieście Krk, aby być w centrum wydarzeń, a także w jednej z licznych mniejszych miejscowości, gdzie czeka słońce, plaża i znakomite jedzenie.

Miasto Krk


Ta stolica wyspy Krk również Starówka otoczona 2000-letnimi murami obronnymi. Klucząc między uliczkami, odnajdziemy poukrywane knajpeczki, kawiarenki oraz sklepiki. Wieczorem turyści chętnie rozkoszują się lokalnymi specjałami oraz domowym winem.

Wyspa Krk - zwiedzanie i noclegi


Będąc na Krku, można poznać starożytną Chorwację w całej jej okazałości. Na placu Kamplin, w sercu miasta, w sezonie organizowane są rozmaite imprezy kulturalne. W pobliżu zachwyca też imponująca starowieczna Bazylika Najświętszej Maryi Panny. Kolejnym ważnym punktem jest plac Vela Placa, gdzie mieszczą się eleganckie restauracje...

Aby odpocząć od zgiełku Krku, szybko dojedziecie do następnego miasta, gdzie odnajdziecie już inny klimat. Vrbnik to miasteczko położone na szczycie urwistego klifu, gdzie można kupić wspaniałe wina. Miejscowości wypoczynkowe znajdują się na zachodnim brzegu wyspy – ich wizytówką jest bujna roślinność i łagodny klimat. Dla miłośników plażowania odpowiednie będą też Punat czy urokliwa Baška.