Chorwacka wyspa Rab właśnie tak określana jest przez mieszkańców. A że warto ją odwiedzić, potwierdzają także polscy turyści, tłumnie wybierający się na wakacje do Chorwacji.

Chorwacki Rab – wyspa szczęśliwa?

Rab leży w zatoce Kvarner w północnej części Adriatyku – niezwykle malownicze położenie zapewnia mu częste odwiedziny turystów. W pobliżu znajdują się też inne wyspy, równie popularne wśród wypoczywających, czyli m.in. Pag, Cres, Krk i Lošinj. Są to bardzo blisko, że grzechem byłoby nie wybrać się na wycieczkę choćby na jedną z nich. Podpowiemy, że popularnością cieszy się Krk – położony najbliżej lądu i połączony z nim imponującym mostem.
Rab słynie zaś jako jedna z najbardziej zielonych wysp Chorwacji. Jego wizytówką są jednak plaże – piaszczyste! Jeśli lubicie spędzać urlop w Chorwacji, wiecie zapewne, że większość plaż jest tutaj raczej kamienista lub żwirkowa.
Wśród około 30 plaż można przebierać – są imprezowe, spokojniejsze, słynne, mniej popularne, idealne dla rodziny, dla nudystów itd. Sławą cieszy się zaś 2-kilometrowa plaża Rajska w mieście Lopar. Odznaczono ją Błękitną Flagą, a ponadto często trafia do rankingów najpiękniejszych plaż świata.
Warto wiedzieć, że klimat wyspy sprzyja łagodzeniu objawów różnych chorób przewlekłych czy też układu oddechowego i serca. Wybudowano tu wiele uzdrowisk i kąpielisk. A znudzeni plażowaniem nie będziemy się nudzić – do naszej dyspozycji jest ponad 100 km szlaków pieszych i rowerowych. Brzmi cudownie!