Mówiąc „Hvar”, można mieć na myśli uroczą i popularną wśród turystów wyspę, a można miasto będące stolicą tejże wyspy. Poniżej podpowiadamy, co warto tu zobaczyć poza tym miastem…

Co warto zobaczyć na Hvarze… poza Hvarem?

Co prawda miasto Hvar jest główną atrakcją i koniecznie trzeba je zobaczyć, ale potem warto też wybrać się na zwiedzanie całej wyspy. Słynie ona z pól lawendy, plaż i innych – najstarszych! – chorwackich miast.

Jeśli wolicie spokój, spodoba Wam się w innym miejscu, m.in. Milna, Jelsa czy Stari Grad są warte polecenia. Są tu zabytki, restauracje i hotele, ale panuje większy spokój niż w modnym Hvarze. Koniecznie zobaczcie też plaże w miejscowościach Jagodna, Zaraće czy Milna, winnice, zioła, sery, gaje oliwne i archipelag Pakleni Otoci.

To interesująca wyspa, gdyż można dostrzec wiele kontrastów i różnorodności. W samym Hvarze znajdują się m.in. modne młodzieżowe kluby, ale i zabytki. W innych miasteczkach odnajdziecie spokój, a na wsi poczujecie się, jakbyśmy cofnęli się o kilkadziesiąt lat.

Jeśli nabierzecie ochoty na wycieczkę, polecamy Pakleni Otoci, czyli Piekielne Wysepki. Są bardzo popularne wśród wypoczywających. Można popłynąć na nie taksówką wodną. Stanowią uroczy archipelag około 10 niezamieszkanych wysepek. Widoki zapierają dech w piersiach, a piaszczysto-żwirkowe plaże, np. Palmižana czy Ždrilica, cieszą turystów!

(KKW / Fot. Pixabay/cc0)