Chorwacja słynie nie tylko z malowniczych regionów na kontynencie, ale także z pięknych wysp. Warto wybrać się na Hvar, Rab, Pag, Korculę, Krk, Cres itd. – tym razem polecamy właśnie Hvar, najbardziej słoneczną z nich.

Hvar – najbardziej słoneczna z chorwackich wysp

Hvar cieszy się wielką popularnością wśród turystów wybierających się do Chorwacji. Jest chętnie wybieraną wyspą na urlop, gdyż oferuje wszystko to, czego byśmy oczekiwali – piękną pogodę, wspaniałą zabudowę i zabytki, możliwość kąpieli i rejsów wycieczkowych, Starówkę oraz liczne knajpki z chorwacką kuchnią. Można powiedzieć, że wszystko to znajdziemy na każdej z tych wysp, ale to Hvar urzeka malowniczością najbardziej!

To również jedna z najbardziej luksusowych wysp Chorwacji. Jest też, jak wspomnieliśmy, najbardziej nasłonecznioną. Turyści chwalą tutejszy łagodny klimat, wymarzony na wakacje. Śródziemnomorski krajobraz, urocza Starówka i życie nocne kusi turystów. Miasto Hvar, stolica wyspy, oferuje wiele hoteli, barów i klubów, restauracji i wypożyczalni. Nic dziwnego, że słynie jako jedna z najpiękniejszych wysp na świecie.

Hvar jako wyspa słynie też z plaż, pól lawendy, winnic, oliwek i fig. Warto wybrać się też na wycieczkę po całej wyspie i zwiedzić inne miasta. Ta chorwacka esencja słońca oferuje dużo więcej niż stolicę o tej samej nazwie. Przekonaj się o tym, wybierając się na wakacje, a także czytając nasz następny tekst.

(KKW / Fot. Pixabay/cc0)