Jeśli masz ochotę wybrać się na malownicze wyspy Chorwacji, wystarczy, że zaplanujesz sobie dojazd, a potem rejs promem. To nic trudnego! Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak poruszać się po chorwackich wyspach.

Trasy i ceny promów w Chorwacji

Chorwacja obejmuje ponad 1200 wysp i wysepek, a zamieszkałych jest około 50 z nich. Do większości z nich można dostać się promem, który zabiera pasażerów i samochody. Latem ruch promowy między wyspami i nadmorskimi kurortami jest znacznie większy niż na co dzień. Można dokonać zakupu biletów także przez Internet. Najpopularniejszym przewoźnikiem jest Jadrolinija.

Trasy promów w Chorwacji
Jest wiele tras czy też możliwości do wyboru, a do najchętniej wybieranych należą m.in.
Rijeka – Split, Korčula – Dubrownik, Split – Korčula itd. Zresztą ze Splitu dopłyniemy do wielu miejsc, np. Hvar, Brac, uroczego Trogiru czy słynnego Dubrownika. Łatwo można też przemieszczać się z wyspy na wyspę, dlatego też podczas jednych wakacji spokojnie udaje się wypocząć na dwóch lub czasem nawet trzech z nich.

Ceny promów w Chorwacji
Ceny zależą od tego, jak podróżujemy – samochodem osobowym, przyczepą campingową, mikrobusem, motocyklem itd. Jeśli wybieramy się na wycieczkę jednodniową z wyspy na wyspę, lepiej zaś kupić bilet dla osoby, a pojazd zostawić. Jeśli masz ochotę, możesz też przepłynąć z Chorwacji do Włoch – np. w okolice Bari. Promy Jadrolinija kursują też między Włochami i Chorwacją po Adriatyku. Dopłyniesz np. ze Splitu do Ancony za 189 euro – cena obejmuje samochód osobowy i dwoje pasażerów, podróż w obie strony.
(KK)