Wakacje w pełnym słońcu, urokliwe Starówki, niezwykłe wyspy, cudowne krajobrazy – oto Chorwacja ciesząca się niesłabnącą popularnością wśród turystów.

Chorwacja – najpopularniejszy wakacyjny kierunek?

Mimo że Chorwacja wciąż podbija serca turystów, mało kto poznał ją dokładnie wzdłuż i wszerz. Ma opinię jednego z najlepszych krajów na wakacje, gdyż oferuje mnogość atrakcji – plaże, ciepłą wodę w morzu, słońce, wspaniałą kuchnię, zabytki i Starówki, znakomite porty, a także malownicze tereny obfitujące w niemal dzikie parki narodowe – na czele z Parkiem Narodowym Jezior Plitwickich, wodospady i jeziora…

Kusi wyjątkową różnorodnością kultur, zróżnicowaniem krajobrazów i lokalnymi smakami. Swój mały raj odnajdą tu zarówno miłośnicy leniwego spędzania czasu, jak i aktywnego trybu życia. Z kolei Zagrzeb spodoba się młodym, wybierającym się tu, aby zakosztować w życiu nocnym. Popularne kluby i dyskoteki tętnią życiem i muzyką do białego rana! W kurortach nadmorskich nie brakuje też klubów na plaży. Ponadto położona jest niedaleko, a ceny są niższe niż np. we Włoszech czy Hiszpanii. Wyspy z kolei stanowią osobną historię – m.in. Korčula, Hvar, Krk czy Pag – każda inna, każda w swoim rodzaju, każda godna uwagi.

Zachęcamy do poznania konkretnych miast – m.in. perły Adriatyku, czyli Dubrownika, ale też Trogiru, Zadaru, Splitu – i ich licznych zabytków i atrakcji, które będziemy prezentować w naszym serwisie. Zadbamy o to, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie, planując wakacje w Chorwacji.