Mieszkańcy określają Rab jako szczęśliwą wyspę Adriatyku. Warto wybrać się tu na słoneczne wakacje – zatoka Kvarner to niebywale malownicze miejsce! Na gorący urlop niemal idealne.

Wyspa Rab w zatoce Kvarner w północnej części Adriatyku

Wyspa Rab znajduje się w zatoce Kvarner, po północnej stronie Adriatyku. W jej bliskim sąsiedztwie leżą zaś wyspy Krk, Cres, Pag oraz Lošinj. Możesz zaplanować wakacje w ten sposób, aby zobaczyć podczas jednego urlopu kilka z nich, np. dwie lub nawet trzy. Zależy, jak bardzo intensywnie lubisz zwiedzać.

Wszystkie wyspy Chorwacji są niezwykle urocze i malownicze, mimo że każda jest inna. Nic dziwnego, że cieszą się ogromną sympatią turystów, m.in. Polaków.
Rab jest o tyle ciekawy, że jest jedną z najbardziej zielonych chorwackich wysp. Jednak największą zaletą są piaszczyste plaże, których jest tu najwięcej! A do tego nie brakuje szlaków pieszych i rowerowych – do Waszej dyspozycji jest ponad 100 km!

Wielką atrakcją jest też miasto o tej samej nazwie. Nie jest duże, ale kryje sporo atrakcji. To bardzo malownicze miasteczko, z wąskimi uliczkami, piaszczystymi plażami, świetnymi restauracjami itd. W przerwie od plażowania i zwiedzania wybierzesz się zaś w trekking na szczyty Kamenjak.

Na Rab – jak i inne wyspy poza Krkiem – można się łatwo dostać promami. Podróż może trwać kilka godzin lub minut – np. z Zadaru płynie się około 3,5 godziny, ale najpopularniejsze są te krótsze trasy. Najszybciej można dopłynąć promem Jablanac – Mišnjak.
(KK)